Κοσίδης Τσαρούχας Σταμούλης Ρουκουνάκης       (66', Τσιγαρίδης) Ποζατζίδης Μαχαίρας Σαρδέλης       (67', Κορομηλάς) Θεοχάρης Καραβίδας       (68', Αρβανίτης) Κότσιος Λιωνής
(80', Μιλτιάδης)       Χαλάτσης Φουρκιώτης Μπουζούκης (73', Σούμπαση)       Μαλάκος Κοτσιανούλης Κορτσάρι (72', Σταμάτης.)       Καμπέρης Δάκτυλας Αγγελούλης Σουλούκος Ζαχαράκης

"Εύκολο" μεσημέρι για την ΑΕΚ!

Τι και αν βρέθηκε πίσω στο σκορ από τη Λάρισα, η ΑΕΚ ανέτρεψε την κατάσταση…

Η U19 της ΑΕΚ επικράτησε με 4-1 της Λάρισας, σε αναμέτρηση για την 19η αγωνιστική της Super League U19.

Ο δικέφαλος βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 16ο λεπτό, με τον Ζαχαράκη να σκοράρει για την Λάρισα.

Η ΑΕΚ απάντησε άμεσα και ανέτρεψε την κατάσταση πριν το ημίχρονο με τα τέρματα που πέτυχαν ο Μιχάλης Κοσίδης στο 29′ και ο Γιάννης Σαρδέλης στο 43′.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ένωση συνέχισε να πιέζει και να δημιουργεί, πετυχαίνοντας άλλα δυο γκολ με τον Κοσίδη, σκοράροντας στο 53′ και στο 55′, αξιοποιώντας πάσες του Σαρδέλη που έρχονταν ως κατάληξη ωραίων ομαδικών συνεργασιών.

Η ΑΕΚ είχε καλή αξιολόγηση στην αναμέτρηση και πέτυχε μια σπουδαία νίκη, ενόψει της συνέχειας.